Lekce tenisu

Míra Kuka

Tenisový klub Slovan Liberec nabízí trénování tenisu pro děti a dospělé. 

  • Tréninky dětí
  • Tréninky dospělých
  • Sparing partner pro závodní hráče
lekce-tenisu

Hodnocení dětí

Na tenis s Mírou chodím rád. Je tam legrace.

Honzík

Naše video tipy

lesson-4-288x222

4 nejčastější chyby při podání

video

O trenérovi Mírovi

Miroslav Kuka pochází z Písku, kde v šesti letech doprovázel otce na jeho nedělní partičku tenisu s přáteli.

Vydržel jsem hodiny hrát o zeď a odměnou mi bylo na konci pár minut přes síť s tátou. Tenis pro mě byla láska na první pohled a provází mě celý život. Dětství jsem v podstatě strávil na kurtech.

Mládežnická léta Míra prožil v jižních Čechách, kde většinou vyhrával svojí kategorii. Stal se 4x krajským přeborníkem, z toho jednou už mezi dospělými. Byl 3. na MČR. Nejlepší umístění na celostátním žebříčku – 18.

Dnes trenér 2. třídy, 18 let praxe, bez nedělních depresí z blížícího se pondělí.
„Samozřejmě s každým je práce jiná. Jednou vás naplňuje, když vidíte, jak se šikovný klučík zlepšuje z hodiny na hodinu. Jindy se musíte spokojit s tím, že jste partu puberťáků vytrhl od počítače. Každopádně trénování vnímám jako poslání. Když dám dítěti do života takový základ, že si jednou bude moct jít s kamarádem slušně zahrát tenis, tak jsem pro něj udělal dost.“
Kontaktujte nás Kontaktujte nás

Sedmero pravidel pro tréninkové jednotky | TK Slovan Liberec

1. Zábava na prvním místě 🙂

Dítě musí chodit na tenis rádo, bez nátlaku rodičů.

2. Zaplacený příspěvek

Za dítě je potřeba mít zaplaceno roční členský příspěvek, kterým získává dítě neomezený přístup na naše kurty. Dále možnost jít si kdykoli zahrát s dalším členem rodiny a to již bez nutnosti platit za využití sportoviště. A v neposlední řadě tím získává možnost využít klubovou dotaci na halovou sezonu, kde je tréninková jednotka navíc oproti letnímu hraní, zatížena částkou za pronájem haly.

3. Odpracované brigády

Brigádnické hodiny jsou úzce propojeny s členskými příspěvky. Z celkové částky ročního členského příspěvku mají členové klubu možnost odečíst poměrnou část právě odpracováním brigádnických hodin. Brigády jsou každoročně vyhlášeny s příchodem jarní sezóny, kdy je potřeba areál po zimě připravit do provozuschopného stavu a na podzim, kdy areál ukládáme k zimnímu spánku.

Zároveň vnímáme brigádu pro děti z výchovného hlediska jako vhodnou, aby nepřišly k hotovému, ale svou troškou do mlýna přispěly k fungování klubu a přípravě dvorců, na kterých potom tráví celou sezónu.

Tabulka členských příspěvků a brigádnických hodin + instrukce k platbě zde.

4. Cena za trénink

Tréninková jednotka o délce 60 minut s trenérem stojí 480 Kč. Podle počtu dětí pak na každé vychází poměrná část. Tedy např. při čtyřech dětech na kurtu – 120 Kč na osobu.

5. Včasná omluvenka

Z tréninku je možné dítě omluvit nejdéle do 20 hod předchozího dne. V tom případě nebude platba za omluvenou hodinu účtována. Trenér pak dává ostatním účastníkům tréninkové jednotky na vědomí, pokud je zbylých účastníků 2 a méně.

Příklady:

4 děti. Jedno se omluví. Zbývají 3. Cena se tedy změní ze 100,- na 133,-. Trenér vědět nedává a rodič toto
automaticky akceptuje.

3 děti. Jedno se omluví. Zbývají 2. Cena se tedy změní ze 133,- na 200,-. Trenér vědět dává a zbylí 2 buď
toto navýšení akceptují nebo se hodina zruší.

6. Tréninkovou jednotku ruší trenér

Tréninkovou jednotku ruší vždy trenér. Toto platí hlavně při nepříznivém počasí. Aktuální stav kurtu po dešti nebo nepříznivou předpověď vyhodnocuje trenér. Pokud nedá vědět jinak, tak trénink platí. Samozřejmě se může stát, že začne pršet v průběhu odpoledne. Trenér se vždy snaží dát rodičům včas informaci o zrušení. Někdy je ale příroda mocnější 🙂 Pokud tréninková hodina neproběhne z důvodu nepříznivého počasí nebo po zrušení trenérem, samozřejmě rodiče nic neplatí.

7. Vyúčtování rodičům

Vyúčtování za tréninky chodí rodičům vždy na konci měsíce, resp. na začátku následujícího formou sms. Tuto částku potom hradí na klubový účet číslo: 2401103296/2010   

Do textu pro příjemce uveďte jméno dítěte a měsíc/rok, za který platíte. Př. Kuková Klára – 05/20.